KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354557
nr 1235 4557
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, Landskap, 34x26
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 februari 2019
kl 20:15:28
300 kr
350 kr
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson